راهکارهای تلکام

1

Enterprise Network Application

شرکت خود را با شبکه وایرلس گسترش دهید.
چالش: شما تنها دو هفته زمان برای ساخت یک زیرساخت IT در ساختمان جدیدتان در طرف دیگر شهر نیاز دارید. چگونه می‌توانید این زیرساخت جدید را سر وقت و با صرف هزینه کم به شبکه شرکت خود اتصال دهید؟
راهکار: با استفاده از وایرلس پهن‌باند. Lotus یک شبکه وایرلس امن، سریع و قابل اطمینان را برای شما محیا می‌سازد. دیگر نیاز به صرف هزینه بالا برای نصب و نگهداری از E1/T1 و سایر خطوط استیجاری نیست؛ همچنین دیگر نیازی به کسب اجازه برای حفاری زمین به منظور قرار دادن خطوط فیبر نوری ندارید. وایرلس پهن‌باند هزینه خدمات را بسیار کاهش می‌دهد. بازگشت سرمایه اولیه شما در مدت زمان کوتاهی و تنها در عرض چند ماه صورت می‌پذیرد و این در حالی است که شما برای سالیان متوالی توانایی استفاده از این سیستم را خواهید داشت.

وایرلس پهن‌باند جایگزین مناسبی برای خطوط استیجاری بسیار گرانقیمت و خصوصا فیبر نوری است.
هزینه پایین
هزینه‌های خدمات رسانی ماهیانه خطوط استیجاری E1/T1 بسیار بالاست و به شکل قابل توجهی هزینه‌های عملکرد سیستم شما را افزایش می‌دهد. ولی این گونه هزینه‌های ماهیانه در مورد وایرلس پهن‌باند وجود ندارد. شما یک شبکه کارآمد دارید که تنها یک بار برای آن هزینه می‌کنید که این باعث می‌شود که هزینه‌های عملکرد ماهیانه شما به شدت کاهش یابد. به این دلیل که شبکه در باندهای فرکانسی لایسنس نشده کار می‌کند دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های مربوط به لایسنس کردن نیز نمی‌باشد. تاخیرهای صورت گرفته برای دریافت اجازه از شهرداری برای حفاری زمین و نصب کابل در خیابان‌ها یا در ساختمان‌ها نیز بسیار هزینه‌بر است که با استفاده از وایرلس پهن‌باند این هزینه‌ها حذف خواهند شد. هنگامی که از یک لینک وایرلس Lotus استفاده می‌کنید، اطمینان خواهید داشت که تمام سرمایه‌گذاری‌های اولیه‌ای که انجام داده‌اید در مدت زمان کوتاهی در حد چند ماه به شما باز خواهد گشت.

سرعت
امروزه برنامه‌هایی که دارای گرافیک و پهنای باند بالا هستند نیاز به سرعت بالایی در شبکه دارند. خطوط E1/T1 که دارای نرخ داده Mbps 2-1.5 بودند در گذشته بسیار سریع در نظر گرفته می‌شدند. شبکه‌های وایرلس با ظرفیت بالای Lotus، می‌توانند توان عملیاتی در حدود Mbps 108 را محیا کنند که امکان استفاده از چندین برنامه صوتی و تصویری و داده را به طور همزمان فراهم خواهد کرد.
امنیت بالاتر
استفاده از رمزنگاری سخت‌افزاری AES (Advanced Encryption Standard)، امنیت 128 بیت را تضمین می‌کند که این امکان از هر گونه دسترسی بدون مجوزی به شبکه شما جلوگیری خواهد کرد. همچنین برای ایجاد یک لایه امنیتی جدید می‌توان از نرم‌افزار رمزنگاری اختیاری که از FIPS-197 پشتیبانی می‌کند نیز استفاده کرد. گروه‌های کاری و کاربران شخصی می‌توانند تنها به بخش‌های خاصی از شبکه شما دسترسی داشته باشند و یا دسترسی آنها به آن بخش‌ها محدود باشد که اینکار با امکان ایجاد هر تعداد VLAN که نیاز دارید میسر خواهد شد. گزینه‌های مدیریت شبکه امن و پیشرفته تضمین می‌کند که تنها کارمندان مجاز از دستگاه‌های کاملا امن قادر به مدیریت شبکه شما خواهند بود. لینک وایرلس Lotus امکان حفاظت بهتر برای تجهیزات شما را بهتر از هر شبکه کابلی فراهم می‌کند.
انعطاف‌پذیر
هزینه، زمان و مشکلات نصب زیرساخت‌های زمینی را حذف کنید و امکان گسترش شبکه وایرلس خود را همزمان با افزایش نیازهایتان فراهم سازید. پهنای باند اضافه شده در شبکه وایرلس Lotus، انعطاف‌پذیری لازم برای استفاده از فناوری‌ها و برنامه‌های کاربردی که پیش از این قابل استفاده نبودند را برای شما فراهم می‌کند. امکاناتی نظیر ویدیو کنفرانس، نظارت ویدیویی، VoIP و Wi-Fi را می‌توان به صورت یکپارچه و امن با استفاده از این وایرلس پهن‌باند، تامین کرد.
سهولت
اتصال یک شبکه وایرلس Lotus ساده و سریع است. دیگر نیازی به کسب مجوزهای شهری برای حفاری درون خیابان و زیرساخت کابلی برای ساختمان‌ها نیست. وایرلس پهن‌باند مدیریت IT را با حذف نیاز به نصب سرورهای اضافی در یک ساختمان راه دور، آسان می‌سازد و تمام نیازهای کسب و کار را فراهم می‌سازد. محصولات وایرلس Lotus یک جز جدایی ناپذیر برای شبکه شما هستند و مدیریت آن را بسیار آسان می‌سازند.

گسترش‌پذیر
به عنوان یک راهکار IP، لینک وایرلس پهن‌باند Lotus بخشی جدایی‌ناپذیر از شبکه شما است. می‌توان آن را با دستگاه‌هایی نظیر IP PBX استفاده کرد تا بتوان شبکه‌های تلفن و یا دوربین‌های نظارت ویدیویی را افزایش داد و یا با راهکار WiMAX برای دسترسی موبایل و فناوری‌های جدید به منظور استفاده از تمام توان وایرلس پهن‌باند طراحی شده‌اند.
قابل اطمینان
شبکه وایرلس Lotus شما را قادر می‌سازد تا به مکان‌هایی که دارای فاصله زیادی با شما هستند (تا حدود 45 کیلومتر) به راحتی متصل شوید. این تجهیزات به گونه‌ای ساخته شده‌اند که بتوانند شرایط بسیار سخت آب و هوایی را تحمل کنند و از فناوری بسیار پیشرفته OFDM (NLOS) استفاده می‌کنند تا بتوانند قابلیت اطمینان بالایی را حتی در زمانی که دید مناسبی ندارند و در شرایط بسیار سخت جوی قرار دارند نیز تضمین کنند.
اتصالات وایرلس Lotus می‌تواند تمام نیازهای ارتباطی شرکت شما را برآورده سازد.
برنامه‌ها و نرم‌افزارهای IT شرکت‌های بزرگ

4

وایرلس پهن‌باند یک اتصال کاملا امن را برای گستره وسیعی از برنامه‌های کاربردی شرکت شما فراهم می‌کند: اتصال سرور فایل شبکه، ایمیل، ERP و سایز منابع اشتراکی را بدون نیاز به نصب نرم‌افزارهای مختلف، توسط وایرلس پهن‌باند فراهم شده است.
اتصال وایرلس داخلی

5

شبکه وایرلس خود را با دسترسی داخلی به وایرلس افزایش دهید. قابلیت LAN داخلی این امکان را به نیروی کار شما می‌دهد تا هنگامی که در حال حرکت درون شبکه هستند همچنان متصل باقی بمانند.
ویدیو کنفرانس و آموزش از راه دور

6

شبکه‌های وایرلس نقطه به نقطه دارای سرعتی در حدود 45 برابر بیش‌تر از E1/T1 هستند. شبکه‌های وایرلس نقطه به چند نقطه (Point-to-multipoint) دارای سرعتی 20 برابر بیش‌تر از E1/T1 هستند. دسترسی به سرعت بالای ویدیو کنفرانس و آموزش ویدیویی پیش از این فناوری مقرون به صرفه نبود.
اتصال وایرلس از یک ساختمان به ساختمان دیگر

7

با این فناوری می‌توانید دفاتر مختلف و تجهیزات راه دور شرکت را به هم متصل کنید؛ همچنین می‌توانید دسترسی شبکه برای نظارت ویدیویی ساختمان‌ها، درهای ورودی و سایر مکان‌های دور از دسترس شرکت را فراهم کنید که با استفاده از E1/T1 بسیار هزینه‌بر بودند.
تلفن IP

8

با استفاده از شبکه وایرلس نقطه به نقطه Lotus، قادر به پشتیبانی از بیش از 1000 تماس صوتی (VoIP) همزمان و با کیفیت بالا خواهید بود که این مقدار برای برنامه‌های نقطه به چند نقطه برابر با 288 تماس به ازای هر بخش خواهد بود.
اتصال Wi-Fi خارجی

9

با مهاجرات از Wi-Fi به WiMAX شما هم یک زیرساخت WiMAX متصل به کلاینت‌های WiMAX و هم نقاط دسترسی Wi-Fi متصل به کلاینت‌های Wi-Fi ثابت یا متحرک خود خواهید داشت.
نظارت و مانیتورینگ ویدیویی

10

بدون نیاز به هر گونه کابل‌کشی و به آسانی دوربین‌های ویدیویی را برای امنیت و نظارت بر ساختمان‌های راه دور و فضاهای باز نصب کنید.

Municipal Application

Lotus در شهرها: بدون سیم، کارهای بیش‌تری انجام دهید.
با استفاده از وایرلس Lotus، محدوده وسیعی از خدمات نظیر شرکت‌ها، سازمان‌های اجرای قانون، موسسات آموزشی، کنترل ترافیک، سیستم‌های فاضلاب و خدمات بهداشت و سلامت عمومی و … را در بر می‌گیرد. استفاده از تجهیزات ارتباطی وایرلس پهن‌باند Lotus در شهرها، بر مشکلات شبکه غلبه می‌کند، محدودیت‌های سازمان‌ها را مرتفع می‌سازد و پل‌هایی ارتباطی بین آنها برقرار می‌کند که این دقیقا همان چیزی است که شهرداری موظف به انجام آن به منظور برطرف کردن نیازهای شهروندان است.
سازمان‌های دولتی که با هم و تحت یک شبکه مجتمع کار می‌کنند، با استفاده از این فناوری به نتایج بهتری دست می‌یابند. وایرلس یک فناوری پیشرو است که افراد جامعه را قادر می‌سازد که به یک زیرساخت شبکه همه‌کاره و مقرون به صرفه که می‌تواند راه‌حلی کارآمد برای تمام چالش‌های پیچیده ارتباطی آنها باشد، دسترسی داشته باشند. این فناوری هزینه‌های اضافی مربوط به خطوط استیجاری را حذف می‌کند و یک شبکه منسجم و انعطاف‌پذیر را برای مراکز خدمات شهری و افراد جامعه فراهم می‌کند که می‌تواند خدمات بیشماری را برای طیف وسیعی از شهروندان ارائه دهد.
نصب سیستم‌های وایرلس Lotus به لینک‌های حساس مربوط به خدمات شهری، امکان ارتباط، به اشتراک گذاشتن داده‌های حساس و اطلاعات دسترسی را به صورت آنی فراهم می‌کند.
با وایرلس زیرساخت جامعه مانند یک ماشین دست اول می‌شود که هر کدام از بخش‌های شهری را برای کسانی که به آن نیاز دارند در دسترس قرار می‌دهد. این کار سبب تسهیل همکاری و مساعدت درون سازمانی شده، سلسله مراتب اداری را کاهش می‌دهد و بازدهی بیش‌تر و سرویس‌های مناسب‌تری را برای تمامی کاربران فراهم خواهد ساخت.
سیستم‌های Lotus خدمات زیادی را برای شهروندان فراهم می‌سازد؛ از چگونگی حفاظت از محل زندگی گرفته (با فراهم کردن امکان نظارت) تا اینکه کودکانشان چگونه آموزش می‌بینند (با فراهم کردن برنامه‌های تحصیل و دسترسی به کتابخانه‌ها از راه دور) و یا اینکه هر صبح چگونه می‌توانند به سر کار برسند (با کنترل هوشمند ترافیک).
نصب وایرلس پهن‌باند Lotus در مناطقی که پیش از این خدمات با پهنای باند بالا به راحتی در دسترس نبودند می‌تواند به کل این جامعه را تغییر دهد و تمام افراد جامعه می‌توانند از دسترسی به اینترنت پهن‌باند لذت ببرند. کارمندانی که در حومه شهر زندگی می‌کنند می‌توانند در خانه کار کنند و فایل‌ها و برنامه‌های مورد نیاز خود را از سرور شرکت خود دانلود کنند. همچنین کسب و کارهای محلی می‌توانند همزمان با کار همیشگی خود نگاهی نیز به تجارت جهانی داشته باشند.
ارتباطات صنعت نفت و گاز و سایر صنایع
کنترل از راه دور

11

سطح آب موجود در منابع آبی که در راه دور قرار دارند را می‌توان از مراکز فرماندهی مشاهده کرد و در هزینه‌های صرف شده برای نظارت در محل کاست.
نظارت و مانیتورینگ ویدیویی

12

بررسی‌های لرزه‌نگاری، داده‌های زیادی را برای محل‌های راه دور فراهم می‌کند. امروزه این داده‌ها به راحتی برای تحلیل فوری به مراکز فرماندهی ارسال می‌شود.
مکان‌یابی با استفاده از GPS

13

با استفاده از نقشه‌های سه‌بعدی زمین شناسی، تمام عملیات و تجهیزات در مکان دقیق خود خواهند بود. این قابلیت، امکان بررسی متقابل با مکان‌های فیزیکی GPS را میسر می‌سازد و این تضمین را به شما می‌دهد که تجهیزات در مکان مناسب خود قرار گرفته‌اند.
داده‌های زمین‌شناسی بلادرنگ

14

داده‌های زمین‌شناسی بلادرنگ، مهم‌ترین اطلاعات برای شکل‌دهی مناسب ساختار معدن است. ارتباط وایرلس Lotus، از فایل‌های با حجم بالا پشتیبانی می‌کند و می‌تواند نتیجه آزمایش‌های درون سایت را برای تحلیل به مرکز فرماندهی بفرستد. این قابلیت در زمان صرفه‌جویی می‌کند و به روز رسانی را بسیار سریع‌تر می‌سازد.
فرستادن وسایل نقلیه

15

با استفاده از ارتباطات وایرلس می‌توان به راحتی تراکتورها و کامیون‌ها را نظارت و کنترل کرد. مسیرهای وسایل نقلیه با استفاده از نرم‌افزارهای مربوطه به آنها اختصاص داده می‌شود.
راهکاری برای دفاتر مستقر در محل سایت

16

کارگرانی که از وسایل نقلیه کوچک استفاده می‌کنند می‌توانند هنگامی که در محل سایت هستند از طریق VoIP ارتباط برقرار کنند و به برنامه‌های کاربردی استخراج معدن دسترسی داشته باشند.
نظارت بر پایداری ساختار

17

به این علت که تمام شیب‌های موجود در حفره‌های معدن به وسیله انفجار و تجهیزات سنگین ایجاد شده‌اند، امنیت یک نگرانی بسیار بزرگ است. وایرلس با پهنای باند بالا امکان فرستادن بلادرنگ داده از سیستم‌های رادار داپلر به مرکز فرماندهی را میسر می‌کند. اگر ریزشی در سر چاه یا گودالی اتفاق بیفتد به سرعت زنگ خطر زده می‌شود که سبب می‌شود که کارگران متوجه خطر شوند و از آن دوری کنند.

Open-pit Mining Application
کاربردهای تجهیزات Lotus در استخراج معادن روباز
18
ارتباطات وایرلس امکان دیجیتال شدن یک معدن روباز را فراهم می‌کند.
سودمندی یک عملیات استخراج معدن روباز به ارتباطات مناسب، بازده و امنیت بستگی دارد. یک شبکه وایرلس با پهنای باند بالا و ظرفیت بالا برای رسیدن به این اهداف بسیار موثر است. فناوری وایرلس، امکان طراحی آنلاین و نظارت دائمی بر فعالیت‌های زمین‌شناسی و تولید را فراهم می‌کند.

19

انفجارهای بزرگ، تجهیزات سنگین و شیب‌های تند و ناپایدار یک خطر بسیار بزرگ است که ممکن است منجر به زخمی شدن و یا مرگ کارگران شود. داشتن ارتباطات بسیار سریع که حتی در شرایط آب و هوایی بسیار سخت، قابل اطمینان و در دسترس باشد برای حفظ جان کارکنان و ادوات موجود در سایت، ضروری است.
امروزه استخراج معدن به یک صنعت نیازمند به فناوری‌های ارتباطی تبدیل شده است. تمام عملیات توسط برنامه‌های نرم‌افزاری موجود در شبکه پشتیبانی می‌شوند. هنگامی که یک شبکه از داده خاموش یا خارج از دسترس می‌شود، ممکن است ادامه عملکرد و امنیت در خطر بیافتد و کل عملیات باید به حالت تعلیق در آید. تنها با استفاده از یک فناوری وایرلس با پهنای باند بالاست که می‌توان محل کار را برای تمام شبکه‌ها و سیستم‌های امنیتی موجود در معدن روباز با استفاده از ارتباطات وایرلس سریع، امن و قابل اطمینان به صورت دیجیتال در آورد.
نرم‌افزارهای پیشرفته استخراج معدن نیاز به پهنای باند بالایی دارند. آنها دارای ابزار تشخیص سلامتی تجهیزات، نظارت بر محل تجهیزات، رادار داپلر، GPS، گرافیک و نقشه‌برداری با کیفیت بالا و ارتباطات صوتی و تصویری هستند که همه آنها از طریق شبکه فراهم می‌شود.
راهکار Lotus: بهترین پلتفرم برای معدن‌های روباز
Lotus به علت ساخت محصولاتی بسیار مقاوم در برابر شرایط محیطی بسیار سخت مشهور است. تجهیزات آن در قله‌های یخی کوه‌ها، جنگل‌های مرطوب و پرباران، صحراهای پر از باد و شهرهای شلوغ، پیاده‌سازی شده است. این کمپانی سخت‌ترین استانداردهای صنعتی را داراست و محصولات آن قابلیت point-to-multipoint NLOS (Non-Line-Of-Sight) را داراست که بهترین پوشش‌دهی و بالاترین ظرفیت را با بهترین قیمت و امنیت فراهم می‌کنند. بیش از 480 کیلومتر مربع را با هر سلول می‌توان پوشش داد که توان عملیاتی Mbps 128 را به شما ارائه می‌دهد. تعداد کمی ایستگاه مرکزی می‌توانند یک ارتباط شبکه با ظرفیت بالا را برای نواحی روباز و مناطق اطراف آن فراهم سازند.

20

شبکه را می‌توان به آسانی توسعه داد و ارتباطات را برای دیوارهای جدید معدن می‌توان فراهم ساخت.
خدمات ارائه شده به کاربران، یکی از بهترین مزایای راهکار شبکه بی‌سیم Lotus است. دسترسی به برنامه‌های کاربردی مربوط به استخراج معدن، داده شبکه و تلفن VoIP برای وسایل نقلیه‌ای که در حال حرکت در معدن هستند و یا دفاتر راه دور به طور کامل فراهم است.
راهکار Lotus، امکانات مقرون به صرفه‌ای را با قابلیت اطمینان و پیاده‌سازی آسان فراهم می‌کند. عملیات استخراج تحمل‌پذیری کمی در برابر نصب مجدد و اختلال در عملکرد شبکه دارد. راهکار Lotus را به آسانی می‌توان پیاده‌سازی کرد، زمان کارکرد آن تقریبا 100% است و زمان متوسط بین دو خرابی آن (MTBF) بیش از 11 سال است. این راهکار یک شبکه امن و قابل اطمینان است که شما می‌توانید به آن اعتماد کنید.
بسیاری از عملیات حساس استخراج معدن به راهکار Lotus برای اتصال وایرلس اعتماد کرده‌اند. این راهکار بهترین پلتفرم شبکه است که مخصوص صنعت استخراج معدن طراحی شده است.
وایرلس با پهنای باند بالای Lotus: بازده ارتباط مناسبی را در معدن‌های روباز فراهم می‌سازد.
کنترل از راه دور

21

سطح آب و عملیات در پمپ‌خانه‌های راه دور را می‌توان از مرکز فرماندهی نظارت کرد که نیاز به تلاش فیزیکی و دستی برای اطمینان از عملکرد مناسب را بسیار کم می‌کند.
نظارت و مانیتورینگ ویدیویی

22

دوربین‌های ویدیویی عملی‌‌ترین و بهترین روش برای نظارت عملیات در معادن، خصوصا در محل‌هایی که امکان انفجار وجود دارد، می‌باشد. با استفاده از وایرلس با پهنای باند بالا می‌توان تصاویر ویدیویی را در لحظه برای اتاق کنترل فرستاد.

مکان‌یابی با استفاده از GPS

13

با استفاده از نقشه‌های سه‌بعدی زمین شناسی، تمام عملیات و تجهیزات در مکان دقیق خود خواهند بود. این قابلیت، امکان بررسی متقابل با مکان‌های فیزیکی GPS را میسر می‌سازد و این تضمین را به شما می‌دهد که تجهیزات در مکان مناسب خود قرار گرفته‌اند.
داده‌های زمین‌شناسی بلادرنگ

14

داده‌های زمین‌شناسی بلادرنگ، مهم‌ترین اطلاعات برای شکل‌دهی مناسب ساختار معدن است. ارتباط وایرلس Lotus، از فایل‌های با حجم بالا پشتیبانی می‌کند و می‌تواند نتیجه آزمایش‌های درون سایت را برای تحلیل به مرکز فرماندهی بفرستد. این قابلیت در زمان صرفه‌جویی می‌کند و به روز رسانی را بسیار سریع‌تر می‌سازد.
فرستادن وسایل نقلیه

15

با استفاده از ارتباطات وایرلس می‌توان به راحتی تراکتورها و کامیون‌ها را نظارت و کنترل کرد. مسیرهای وسایل نقلیه با استفاده از نرم‌افزارهای مربوطه به آنها اختصاص داده می‌شود.
راهکاری برای دفاتر مستقر در محل سایت

16

کارگرانی که از وسایل نقلیه کوچک استفاده می‌کنند می‌توانند هنگامی که در محل سایت هستند از طریق VoIP ارتباط برقرار کنند و به برنامه‌های کاربردی استخراج معدن دسترسی داشته باشند.
نظارت بر پایداری ساختار

17

به این علت که تمام شیب‌های موجود در حفره‌های معدن به وسیله انفجار و تجهیزات سنگین ایجاد شده‌اند، امنیت یک نگرانی بسیار بزرگ است. وایرلس با پهنای باند بالا امکان فرستادن بلادرنگ داده از سیستم‌های رادار داپلر به مرکز فرماندهی را میسر می‌کند. اگر ریزشی در سر چاه یا گودالی اتفاق بیفتد به سرعت زنگ خطر زده می‌شود که سبب می‌شود که کارگران متوجه خطر شوند و از آن دوری کنند.

Seaport Application

امنیت، عملیات و دسترسی را برای تمام نیازهای بنادر فراهم کنید.

بنادر تمام دنیا دائما با چالش‌های جدیدی رو به رو هستند، خصوصا زمانی که نیاز به امنیت و صنایع مخابراتی و ارتباطی منطبق بر فن‌آوری روز دارند. همانند سایر تجارت‌ها، مسئولان بنادر نیز برای اینکه بتوانند با سایر همکاران خود رقابت داشته باشند ناگزیر به بهبود زیرساخت‌های IT خود شده‌اند.
دسترسی به وایرلس پهن‌باند یک راهکار ایده‌آل و مناسب است. با این راهکار مشکلات مربوط به قرار دادن زیرساخت خطوط در دریا و بتون حذف شده است؛ همچنین با استفاده از آن می‌توان دسترسی با پهنای باند بالا برای کشتی‌هایی که در اسکله و بنادر لنگر انداخته‌اند را فراهم کرد.
31

بنادر نیازهای خاصی دارند
به این علت که محل انبارها و تجهیزات متغیر است، بنادر نیاز به ارتباطات انعطاف‌پذیر و مناسب برای مخازن خارجی بدون محدودیت‌های زیرساخت‌های کابلی دارند. علاوه بر آن، این فناوری مطابق با قوانین امنیتی (امنیت بین‌المللی بنادر و کشتی‌ها- ISPS) طراحی شده است که بیش‌ترین حد حفاظت را در مقابل حملات تضمین می‌کند.
وایرلس پهن‌باند بر پایه IP نیازهای بنادر را برآورده می‌سازد.
دسترسی وایرلس، راه‌حلی مناسب برای بنادر امروزی است که دارای مناطق گرانقیمتی هستند که باید نظارت و کنترل شوند؛ بارهای با حجم بالا که اغب شامل برخی مواد حساس و خطرناک می‌شوند نیاز به امنیت و ایمنی بالایی دارند و همچنین بیش‌تر کشتی‌های مهمان موجود در بنادر نیاز به یک راهکار قابل اطمینان و مقرون به صرفه برای دسترسی پهن‌باند به ماهواره و GSM دارند. استفاده از زیرساخت پهن‌باند وایرلس Lotus، تمام نیازهای بنادر اعم از امنیت، عملکرد و دسترسی را فراهم می‌کند و تمام سرمایه‌گذاری‌های اولیه برای به کارگیری از آن را در مدت کوتاهی بازمی‌گرداند.
یک راهکار مقرون به صرفه و انعطاف‌پذیر است.
با استفاده از این راهکار یک دسترسی انعطاف‌پذیر و متحرک برای هر زمان و هر مکانی در بندر فراهم خواهد شد. وایرلس پهن‌باند ارزان‌تر از ADSL و فیبر نوری است و یک راهکار مقیاس‌پذیر برای افزودن تجهیزات و گسترش شبکه‌ها در صورت نیاز است. تمام این مزیت‌ها هرکز توسط یک راهکار کابلی قابل دست‌یابی نبودند. از جمله قابلیت‌های آن، پوشش‌دهی و توان عملیاتی بالا، نصب آسان، امنیت بالا و مناسب برای نصب کردن در محیط‌های خارجی است.

32

سایر قابلیت‌های استفاده از وایرلس پهن‌باند Lotus در بنادر به شرح زیر است:
کنترل دائمی تجهیزات راه دور عظیم‌الجثه
امکان اتصال دائمی را برای تجهیزات راه دور عظیم‌الجثه نظیر کشتی‌های موجود در دریا یا ساحل و کامیون‌ها و جرثقیل‌ها فراهم می‌سازد- اغلب تجهیزات و منابع گرانقیمت که توسط کارمندان هدایت می‌شوند نیاز به اتصال دائمی به شبکه دارند تا از امنیت حمل و نقل مواد خطرناک خود اطمینان کامل حاصل کنند.
انبارهای قابل اطمینان با استفاده از شبکه وایرلس
با استفاده از اتصالات وایرلس انبارداری محموله‌های خود را مدیریت کنید. این کار به خصوص در مواردی که تجهیزات باید توسط بارکد ثبت و ردگیری شوند تا بتوان از ثبت درست مکان فیزیکی آنها در نرم‌افزار انبارداری اطمینان حاصل کرد، کاربرد زیادی دارند.
نظارت مناسب از طریق اتصال ساختمان
استفاده از وایرلس پهن‌باند در اتصال داده برای ERP و کاربردهای تدارکاتی ضروری به نظر می‌رسد؛ زیرا عملکرد متناسب تمام قسمت‌ها را تضمین می‌کند و کارگران بندر را قادر به برقراری ارتباط صوتی در هر زمان و هر مکان می‌کند.
کنترل جامع تمام وسایل نقلیه در حال حرکت
با استفاده از این فناوری قادر به برقراری اتصال بی وقفه با وسایل نقلیه در حال حرکت نظیر AGV، کامیون و تریلر خواهید بود که به شما این امکان را می‌دهد که نظارت کامل بر عملکرد و امنیت فعالیت‌های خود داشته باشید.

33

دسترسی Wi-Fi برای کشتی‌ها
بنادری که از دسترسی پهن‌باند وایرلس بهره می‌برند می‌توانند دسترسی به Wi-Fi را به عنوان یک سرویس برای مالکان قایق‌ها و کشتی‌هایی که به دنبال یک دسترسی با کیفیت در هر زمان و در محدوده مشخص پوشش‌دهی وایرلس هستند فراهم سازند. علاوه بر آن، نظارت از راه دور لنگرگاه با استفاده از Wi-Fi را می‌توان برای اندازه‌گیری ولتاژ باتری و فعالیت پمپ‌ها مورد استفاده قرار داد که سبب صرفه‌جویی در هزینه و زمان دریانوردان خواهد شد.

Water and Utilities

شبکه‌های وایرلس مناسب برای تجارت جدید منابع آب
وایرلس پهن‌باند بهترین پلتفرم برای بهبود امنیت است و می‌تواند اتصالی با قابلیت اطمینان و ظرفیت بالا برای منابع آبی فراهم کند. شرکت‌ها برای افزایش رضایت مشتریان خود تلاش می‌کنند تا توزیع بدون مشکل آب تازه را تضمین کنند. عناصری که برای دستیابی به این اهداف مورد نیاز است توسط یک شبکه وایرلس اشتراکی پشتیبانی می‌شوند که شامل موارد زیر است:
– نظارت مداوم بر سیستم‌های آب
– تامین امنیت از طریق نظارت ویدیویی و سیستم‌های هشدار خودکار.
– بهبود ارتباطات داخلی از طریق برنامه‌های اشتراکی شبکه و تلفن IP.
– محاسبات دقیق با استفاده از سیستم‌های AMR
– با وجود ROI، وایرلس پهن‌باند در مقایسه با خطوط استیجاری بسیار مقرون به صرفه است و می‌تواند ارتباطات امن و قابل اطمینانی را در محدوده عملیاتی وسیع‌تری پوشش دهد.
برخی تجهیزات مانند مخازن آب و تانکر‌های ذخیره‌سازی را می‌توان برای نصب آسان شبکه وایرلس مورد استفاده قرار داد که با اینکار هزینه‌های پیدا کردن محل برای لینک‌های وایرلس کاهش می‌یابد.
علاوه بر آن، از شبکه پهن‌باند وایرلس می‌توان به عنوان یک منبع درآمد استفاده کرد؛ زیرا می‌توان پلتفرم وایرلس را به سایر سازمان‌های وابسته به شهرداری، تجارت‌ها و ساکنین اجاره داد و از آن درآمد کسب کرد.
34
Lotus بهترین پلتفرم شبکه وایرلس را به شما پیشنهاد می‌دهد
محصولات Lotus دارای قابلیت اطمینان بسیار بالایی هستند و دارای سخت‌ترین استاندارهای صنعتی وایرلس هستند که عملکرد بسیار مناسب آن را تضمین می‌کنند. محصولات Lotus دارای قابلیت‌های NLOS نقطه به چندنقطه، پوشش‌دهی بهینه و ظرفیت بالا هستند. هر سلول می‌تواند تا 480 کیلومتر مربع را پوشش‌دهی کند و تا Mbps 128 توان عملیاتی داده (throughput) داشته باشد. تنها با تعداد کمی ایستگاه مرکزی می‌توان ارتباطات شبکه با ظرفیت بالا را برای منطقه تحت پوشش توزیع آب فراهم نمود.
هر جایی که نیاز است، لینک‌های نقطه به نقطه می‌توانند تا 50 کیلومتر را پوشش دهند.
قابلیت‌های امنیتی نظیر رمزنگاری AES 128-bit، فیلترینگ IP و VLAN امکان استفاده از سرویس‌های فراوان را تنها از یک شبکه محیا می‌سازند.
منابع آبی برای اطمینان از سرویس‌دهی یکپارچه نیاز به یک شبکه بیست و چهار ساعته دارند. Lotus یک راهکار مقرون به صرفه با قابلیت نصب آسان و قابل اطمینان برای شما فراهم می‌کند که زمان عملکرد را تا نزدیک 100% فراهم می‌کند و دارای MTBF برابر با 11 سال است.
برخی از مزایای وایرلس پهن‌باند Lotus در تجارت نوین منابع آب به قرار زیر است:
خواندن خودکار درجه وسایل اندازه‌گیری (Automated Meter Reading (AMR)) به منظور بالا بردن دقت و کاهش اتلاف وقت
خواندن خودکار درجه وسایل اندازه‌گیری بازده عملکرد را افزایش، هزینه‌ها را کاهش و سبب رضایت هر چه بیش‌تر مشتریان خواهد شد. سیستم AMR قادر به شناسایی محل نشت آب یا تشخیص سرقت آب می‌باشد. تشخیص میزان مصرف آب برای کاهش هزینه‌ها، هدر رفتن آب و حفاظت از محیط زیست ضروری است.
وایرلس پهن‌باند یک زیرساخت شبکه مقرون به صرفه را برای سیستم AMR محیا می‌کند. با استفاده از آن می‌توان به تمام وسایل اندازه‌گیری در سیستم توزیع آب اتصال داشت که این قابلیت بیش‌ترین میزان دسترسی را برای AMR فراهم می‌کند، حتی اگر تمام خواندن‌های وسایل اندازه‌گیری به صورت همزمان جمع شده باشند.

35

ایجاد ارتباطات مناسب برای دفاتر مختلف شرکت
ارتباط مناسب بین ساختمان‌ها و تجهیزات دفاتر در مناطق شهری و روستایی می‌تواند چالش برانگیز باشد. برای ادامه عملیات در منابع آبی باید تمام سرویس‌ها بتوانند با دفاتر در ارتباط باشند.
یک شبکه وایرلس امن می‌تواند یک راهکار مقرون به صرفه و با نصب آسان باشد. با استفاده از این راهکار می‌توان نرخ توان عملیات داده را بسیار بیش‌تر از خطوط استیجاری نظیر خطوط E1 و T1 افزایش داد.

36

برخی از ویژگی‌هایی که وایرلس پهن‌باند از ان پشتیبانی می‌کند عبارتند از:
– تلفن IP
– ایجاد شبکه امن برای برنامه‌های کاربردی شرکت (ERP، پایگاه داده و …)
– ویدیو کنفرانس، آموزش و نظارت
– اتصال وایرلس برای تجهیزات خارجی و راه دور
نظارت مناسب برای افزایش امنیت و ایمنی
نظارت ویدیویی و دریافت سریع داده‌ها از سایت‌های راه دور یک امر حیاتی برای بالا بردن امنیت شبکه توزیع آب است.
وایرلس پهن‌باند یک راهکار ایده‌آل برای شبکه است که می‌تواند هر سایت را به یک مرکز کاملا امن اتصال دهد. ویژگی‌های تخصصی، مانند آژیرهایی که در هنگام بروز یک مشکل در منابع آبی به صدا در می‌آیند، می‌تواند کارکرد کارمندان حاضر در محل را به حداکثر برساند. به عنوان مثال، سیستم می‌تواند به نحوی برنامه‌ریزی شود تا هنگامی که شیر منبع به صورت غیر مجاز در حال دستکاری است یک آژیر را در سایت به صدا درآورد؛ همچنین خاموشی اضطراری خودکار نیز می‌تواند صورت گیرد.

بهره‌گیری از شبکه‌های وایرلس برای کنترل و نظارت دقیق‌تر
نظارت و کنترل از راه دور، سبب می‌شود که فرآیندهای تولید، ذخیره‌سازی و پمپاژ آب با بازده بالاتر و هزینه مناسب‌تری صورت پذیرد. این کار با ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا، تضمین کیفیت آب و تامین بالاترین سطح خدمات برای مشتریان امکان پذیر می‌باشد.
شبکه وایرلس پهن‌باند Lotus، امکان نظارت و کنترل از راه دور سریع و مقرون به صرفه را در هر نقطه از شبکه توزیع آب فراهم می‌سازد. این قابلیت با جمع‌آوری و نظارت بر داده‌های بسیار حساس از تمام ایستگاه‌های توزیع راه دور امکان پذیر است.
همچنین با استفاده از همان شبکه پهن‌باند وایرلس می‌توان میزان توزیع آب را نیز تنظیم کرد. در کمترین زمان می‌توان وسایل اندازه‌گیری، شیرها و خطوط لوله را کنترل کرد تا از کیفیت آب و عدم وجود مشکل در آنها اطمینان حاصل کرد.

جزییات راهکار Wi-Fi offload

راهکار Mobile Data Offloading که اغلب با نام Wi-Fi offload شناخته می‌شود، چیزی بیش از آفلود کردن عملیات 3G/4G بر روی یک شبکه Wi-Fi که در بیش‌تر موارد یک روش مقرون به صرفه برای پهنای باند موبایل است، می‌باشد. زیرا بسیاری از مشترکین و دستگاه‌ها در صورت دسترسی به Wi-Fi تمایل به اتصال به آن را دارند و اپراتورهای موبایل نیز نیاز به تبعیت از این نیاز مشترکین خود در محیط‌های Wi-Fi دارند. بنابراین اهمیتWi-Fi offload هم در صرفه‌جویی در هزینه‌هاست و هم در افزایش مشتریان است. این دلیل اپراتورهای تلفن همراه برای ایجاد Wi-Fi به عنوان یک شبکه رادیویی جدید به هسته موبایل 3GPP خود است. تمام این عملیات به منظور ساخت یک شبکه ناهمگون استheterogeneous network (HetNet).
38

چرا Wi-Fi Offload
برای سال‌ها مشترکین تلفن همراه به پهنای باند تلفن همراه با قیمت مناسب عادت کرده بودند. این قابلیت تا شروع عصر آیفون بسیار خوب کار می‌کرد. بر اساس اظهارات Cisco Visual Networking Index (VNI)، متوسط ترافیک تلفن‌های همرا هوشمند از سال 2010 تا 2011 سه برابر شده است و ترافیک جهانی تلفن همراه بین سال‌های 2011 تا 2016 به 18-fold خواهد رسید.
علاوه بر آن دستگاه‌های بیش‌تری مانند لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها نیز امروزه با قابلیت‌های تلفن همراه ساخته می‌شوند. در واقع تمام آنها به این دلیل ساخته شده‌اند تا در هر زمان و هر مکانی قابلیت دانلود اطلاعات، ویدیوها و غیره را داشته باشند. نیاز اپراتورهای تلفن همراه به پیدا کردن یک روش مقرون به صرفه و کم هزینه برای برآورده کردن نیازهای روز افزون مشترکان به پهنای باند تنها دلیل به وجود آمدن Wi-Fi offload نیست. از آنجایی که Wi-Fi که بر روی خود دستگاه موجود است در شبکه‌های Wi-Fi بهتر از 3G/4G عمل می‌کند، اپراتورهای موبایل باید توانایی ارائه یک شبکه Wi-Fi مناسب را به کاربران داشته باشند. علاوه بر آن، با افزایش انواع دستگاه‌هایی که تنها به منظور استفاده از Wi-Fi طراحی شده اند، اپراتورها قادر خواهند بود که با ارائه خدمات مناسب Wi-Fi مشترکین خود را راضی نگه دارند.
با استفاده از Wi-Fi offload هزینه‌های شما کاهش می‌یابد
با آفلود کردن کاربران از شبکه 3G/4G به Wi-Fi، اپراتورهای تلفن همراه می‌توانند ظرفیت بیش‌تر و با قیمت مناسب‌تری را برای مشترکین فراهم کنند. ما اپراتورهای زیادی را دیده‌ایم که شبکه‌های Wi-Fi offload را در محیط‌هایی با کاربران فراوان نظیر دانشگاه‌ها نصب کرده و سود بسیار زیادی را از اینکار به دست آورده‌اند.
راهکارهای offload که تنها بر دور زدن دروازه‌های هسته بسته packet core gateways در هسته تلفن همراه تمرکز دارند، تنها بار این نودها را کاهش می‌دهند و تمام شبکه را که شامل Radio Access Network (RAN) می‌باشد، offload نمی‌کنند. استفاده از فمتوسل‌ها (یک نوع cellular base station) برای offloading یکی از راه‌های مقرون به صرفه کردن یک شبکه رادیویی 3G است، اما فمتوسل‌ها نمی‌توانند به سرعت footprint را از طریق partner ها افزایش دهند ولی Wi-Fi توانایی آن را داراست.
علاوه بر آن تمام دستگاه‌هایی که دارای Wi-Fi هستند از اتصال Wi-Fi به عنوان اولین انتخاب خود در صورت وجود استفاده می‌کنند. این جای هیچ حیرتی ندارد که carrier-class Wi-Fi بسیار مورد توجه قرار گرفته است وWi-Fi offload به عنوان یک اولویت در میان اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان مطرح شده است.

Wireless ISP
با استفاده از وایرلس broadband، پهنای باند بیش‌تری را برای کاربران فراهم کنید.
چالش‌ها: اگر شما یک ISP هستید که می‌خواهید یک عملیات طراحی شده را در یک منطقه روستایی یا شهری پیاده‌سازی کنید که در آن زیرساخت‌های ارتباطی محدود است یا کیفیت مس به اندازه کافی برای سرویس DSL مناسب نیست یا مسافت‌ها بیش‌تر از حد DSL هستند و یا شرکت تلفن محلی که مالک شبکه است رقیب شما است، باید چه بکنید؟
راهکار: جواب شما وایرلس پهن‌باند بالاست. Lotus یک شبکه وایرلس با اطمینان، سرعت و امنیت بالا است که نصب و پیاده‌سازی آن نیز آسان است. بنابراین کاربران شما می‌توانند سریع‌تر اتصال یابند و سرویس‌های شما حتی پیش از اینکه رقیب DSL شما بتواند DSLAM های خود را نصب کند، شروع به کار خواهند کرد.

40

راهکار وایرلس با پهنای باند بالا یک زیرساخت مناسب را برای شما فراهم می‌کند و بر خلاف DSL، مسافت و پهنای باند دیگر محدودیتی برای کسب و کار شما ایجاد نخواهند کرد.
پیاده‌سازی سریع
اگر در تجارتی کار می‌کنید که برای شما مفهوم “زمان سرمایه است” مطرح است، می‌توانید با استفاده از راهکار وایرلس با پهنای باند بالا آن را برآورده سازید. با این راهکار شما می‌توانید کسب و کار خود را بسیار سریع‌تر از دیگران آغاز کنید و در عرض چند هفته تمام کاربران و مشترکین خود را با استفاده از این فناوری متصل کنید.
سودمندی
مشترکین همواره برای بالا رفتن ظرفیت ارتباطات خود هزینه می‌کنند و به این خاطر که شما توانایی ارائه پهنای باند بیش‌تری را دارید بالطبع درآمد بیش‌تری را نیز کسب خواهید کرد. همچنین به این علت که شما می‌توانید مشترکینی را که در فاصله زیادی از هم قرار دارند به هم اتصال دهید، بهترین انتخاب برای کاربرانی خواهید بود که در منطقه تحت پوشش سرویس DSL سایر رقبای شما قرار ندارند.
قابلیت مدیریت:
به علت قابلیت‌هایی نظیر مدیریت پهنای باند و QoS، می‌توان مشترکین را بدون نیاز به تجهیزات اضافی مدیریت کرد و این قابلیت سبب کاهش هزینه‌های زیرساخت شما خواهد شد. برای مدیریت پهنای باند، QoS و VLAN ، نیاز به هیچ مسیریاب اضافی نخواهد بود. به این علت که تمام میزبان‌ها در هر CPE در ایستگاه مرکزی (base station) مشخص هستند، شما می‌توانید همه فعالیت‌های مشترکین خود را در شبکه به راحتی کنترل کنید.
امنیت
رمزگذاری AES (استاندارد رمزگذاری پیشرفته) که به صورت سخت‌افزاری است شما را از امنیت شبکه مطمئن می‌کند و از دسترسی بدون مجوز به آن جلوگیری می‌کند. گزینه‌های مدیریت شبکه با امنیت بالا به شما این اطمینان را می‌دهد که تنها افراد مجاز و دستگاه‌های کاملا امن قادر به مدیریت شبکه شما هستند. افرادی که مجوز ندارند نمی‌توانند مشخصات سرویس را تغییر دهند و تنها کاری که می‌توانند انجام دهند این است که اتصال خود را از شبکه قطع کنند.
قابلیت توسعه
به علت اینکه شبکه وایرلس با پهنای باند بالا دارای یک سیستم ماژولار و بر پایه سلول است، توسعه آن بسیار ساده است. شما می‌توانید به راحتی خدمات خود را در عرض چند هفته به یک ناحیه سودمند که پر از مشترک است توسعه دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک سلول را در آن ناحیه نصب کنید و از طریق یک وایرلس پرسرعت شبکه خود را به آن سلول اتصال دهید.
قابلیت اطمینان
این راهکار امکان اتصال شما را به نواحی دوردست تا فاصله 45 کیلومتر فراهم می‌کند. محصولات Lotus به نحوی ساخته شده‌اند تا بتوانند در محیط‌های بسیار سخت با قابلیت اطمینان بالایی کار کنند. این راهکار از فناوری پیشرفته OFDM non-line-of-sight (NLOS) استفاده می‌کند و قابلیت اطمینان را حتی در محیط‌هایی که فاقد دید و در شرایط بسیار سخت آب و هوایی قرار دارند تضمین می‌کند.
اتصال وایرلس Lotus نیازهای ISP شما را برآورده خواهد کرد.

CPE های قابل اشتراک

4

هر تجهیزی که به CPE متصل است به عنوان یک ورودی مجزا در ایستگاه مرکزی (base station) در نظر گرفته می‌شوند؛ تعداد CPE هایی که برای اتصال مشترک شما مورد نیاز است بسیار کمتر از تعداد مشترکین است، زیرا CPE ها قابل اشتراک هستند. در واقع شما فقط نیاز به یک CPE در هر مکان دارید و در هر مکان ده‌ها مشترک می‌توانند یک CPE واحد را به اشتراک بگذارند که این سبب کاهش هزینه‌ها حتی در برخی از موارد کمتر از هزینه‌های DSL خواهد شد.
ایستگاه‌های مرکزی فشرده (compact)

7

با استفاده از تجهیزات ایستگاه مرکزی فشرده و قابلیت‌های مدیریت از راه دور، حضور شما تنها به دفاتر و ساختمان‌هایی که به شما تعلق دارد محدود نمی‌شود. با قراردادهای اجاره پشت‌بام‌ها می‌توان هر ساختمان بلندی را به نقطه حضور شما تبدیل کرد و از آنجا می‌توان اتصال صدها مشترک جدید را فراهم نمود.

تلفن IP

8

به علت دارا بودن قابلیت اتصال صدا که در واقع صوت را به عنوان یک نوع از اطلاعات که می‌خواهد در شبکه انتقال یابد در نظر می‌گیرد و داشتن CPE هایی که پورت‌های صوتی سازگار با پروتکل‌های H323 و SIP دارند، فراهم کردن سرویس صوتی منبع درآمد دیگری برای شما خواهد شد که تقریبا نیاز به هیچ تغییری در شبکه داده ندارد.

کاربردهای تله کام در صنایع نفت و گاز

افزایش بهره‌وری با Lotus :

کمتر صنعتی مثل صنایع نفت و گاز به استفاده از یک راهکار وایرلس قابل اطمینان و با ظرفیت بالا که بتواند بین چند ده تا حتی چند صد کیلومتر مربع پوشش‌دهی داشته باشد، نیاز دارد. از مزایای این راهکار می‌توان به کاهش هزینه‌ها، نظارت ویدیویی از راه دور، VoIP و دسترسی موبایل بر روی آب یا در تجهیزات حمل و نقل اشاره کرد. ولی بهترین مزیت آن این است که بدانیم از راهکاری استفاده می‌کنیم که مختص محیط‌های سخت نفتی و گازی طراحی شده است.

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Land_Final.jpg

بهترین زیرساخت ارتباطی در میدان‌های نفتی، استفاده از وایرلس است.

در یک میدان نفتی همه چیز به طور پیوسته در حال تغییر است، محیط دارای شرایط بسیار سختی است و محل‌ها هم اغلب بسیار دور هستند؛ در یک میدان نفتی مهم‌ترین مساله، عملکرد است و باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای بالاتر بردن بهره‌وری استفاده کرد. در میدان‌های نفتی امروزی، استفاده از شبکه‌های ارتباطی مناسب برای افزایش بازده و کاهش هزینه‌ها یک امر حیاتی است. امروزه بهترین فناوری زیرساخت ارتباطی در صنعت نفت و گاز، استفاده از فناوری وایرلس پهن‌باند (broadband) است.

بر خلاف فناوری قدیمی ماکروویو نقطه به نقطه، امروزه از وایرلس پهن‌باند استفاده می‌شود و سلول‌های وایرلسی می‌توانند تا چندین مایل مربع پوشش‌دهی داشته باشند و هر ابزار کلاینتی که در آن محدوده قرار دارد می‌تواند به شبکه متصل شود. این روش دسترسی چند نقطه‌ای “multi point” بسیار اقتصادی است و قابل اطمینان است و افزونگی مناسبی را فراهم کرده و می‌تواند تضمین کند که اتصال شما همواره برقرار خواهد ماند. راهکارهای Lotus ، به ازای هر سلول، ظرفیتی برابر Mbps 120 را فراهم می‌سازند که این ظرفیت می‌تواند از چندین درخواست همزمان در یک منطقه عملیاتی پشتیبانی کند.

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Final01.jpg

مهم نیست تعداد کاربران، مکان‌ها و ماشین‌ها در میدان نفتی چقدر باشد، Lotus باید تمام آنها را متصل نگه دارد.

Lotus یکی از پیشگامان وایرلس پهن‌باند در سطح جهانی است که به خاطر تجهیزات توانمندش که قابلیت کار در هر شرایط سختی را دارند بسیار معروف است؛ چه نیاز به یک سفر تلویزیونی به قله اورست باشد، چه تحقیقات علمی هواشناسی در لایه یونسفر و چه عملکرد ماشین‌های معدنی در درون زمین باشد، می‌توان از آن استفاده کرد. مدت‌هاست که Lotus در حال ساخت شبکه‌های وایرلس با پهنای باند بالایی بوده است که بتوانند در شرایط سخت کار کنند.

این محصولات دارای گواهینامه ISO هستند و تحت آزمایش‌های محیطی بسیار سختی از جمله اسپری نمک، غوطه‌وری در آب و نفوذ گرد و غبار، قرار گرفته‌اند. متوسط زمان بین دو خرابی (MTBF) برای محصولات Lotus بیش از 11 سال است.

راهکارهای نفت و گاز Lotus ، ظرفیت و پوشش‌دهی بی‌نظیری دارند. این راهکارها تا 300 مایل مربع را پوشش می‌دهند و توان عملیاتی بیش از Mbps 120 را به ازای هر سلول فراهم می‌کنند؛ همچنین از فرکانس‌های Ghz 2.4 تا GHz 5.8 پشتیبانی می‌کنند. با فراهم کردن انواع راهکارهای لایسنس دار و بدون لایسنس، بدون توجه به اینکه میدان شما کجای جهان قرار گرفته باشد، Lotus راهکار وایرلس مورد نیاز شما را تامین خواهد کرد.

با استفاده از رمزگذاری AES ، امکان حفاظت در مقابل انواع ویروس‌ها و پشتیبانی پیشرفته از VLAN فراهم خواهد شد و شما همواره از امنیت شبکه خود اطمینان خواهید داشت. با استفاده از این فناوری پیشرفته، می‌توان 250 تماس VoIP هم‌زمان به ازای هر بخش، اولویت بندی بسته‌های چند رسانه‌ای نظیر ویدیو و مکانیزم‌های QoS را فراهم کرد و شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که انواع درخواست‌های حساس شما توسط این راهکار پشتیبانی خواهند شد.

انواع ارتباطات نفت، گاز و صنعتی

نظارت و مانیتورینگ

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Land_Final01.jpg

چندین مایل خط لوله حفاظت نشده یک هدف بسیار جذاب است؛ زیرا امکان خرابی تجهیزات سر چاهی گرانقیمت وجود دارد. راهکار Lotus شما را قادر می‌سازد که بتوانید به سایت‌های با ارزش خود نظارت داشته باشید و از امنیت و عملکرد آن مطمئن شوید.

داده‌های لرزه‌نگاری

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Land_Final02.jpg

برآوردهای لرزه‌نگاری، داده‌های زیادی را در مناطق دور دست ایجاد می‌کند؛ ولی با استفاده از این راهکار می‌توان داده را به صورت وایرلس به مرکز فرماندهی فرستاد و به سرعت آن را تحلیل کرد.

نظارت بر تعداد تماس‌ها

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Land_Final05.jpg

برآورده کردن نیازهای مراکز تلفن بزرگ از طریق راهکارهای Lotus امکان‌پذیر است. امکان 1000 تماس صوتی با کیفیت بالا (VoIP) به صورت هم‌زمان با استفاده از شبکه وایرلس نقطه به نقطه Lotus یا 288 تماس به ازای هر بخش در هنگام استفاده از Point-to-multipoint ، وجود دارد.

راهکارهای موجود برای دفاتر راه دور

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Land_Final03.jpg

این اجازه را به کارمندان می‌دهد که به VoIP ، داده SCADA و ایمیل حتی هنگامی که بین سایت‌های راه دور در حال حرکت هستند، دسترسی داشته باشند و دیگر نیاز به ترک سایت برای جمع‌آوری و دسترسی به گزارش‌ها نداشته باشند.

IP برای تجهیزات سر چاهی

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Land_Final04.jpg

به این علت که شبکه‌های IP تا تجهیزات سر چاهی گسترده شده است، متخصصان پیش‌بینی می‌کنند که هر کدام از این تجهیزات نیاز به ظرفیت ارتباطی بین Mbps 5 تا Mbps 7 دارند. یک وایرلس پهن‌باند تنها راهکار مقرون به صرفه برای فراهم ساختن چنین کارایی است.

ارتباطات Rig-to-ship & Rig-to-shore

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Land_Final06.jpg

اطلاعات حساس را به تانکرهای درونی یا قایق تعمیر انتقال دهید یا از آنجا به بقیه مکان‌ها بفرستید. همچنین می‌توانید یک ویدیو کنفرانس یا جلسه آموزشی را در پلتفرم خارج ساحل و مرکز فرماندهی برقرار سازید.

ردیابی دارایی‌ها و تجهیزات

http://www.netronics-networks.com/images/Oil-&-Gas_Land_Final07.jpg

در صنایع معدن و نفت و گاز تجهیزات متحرکی وجود دارند که باید به طور پیوسته محل آنها در میدان ردیابی شود و با این‌کار می‌توان بر امنیت و حفاظت افزود و عملکرد را بهبود بخشید.