SANbox 5800

سوییچ SANbox 5800 8-Port 8Gb یک سوییچ چند منظوره است که بر اساس نیازهای کسب و کار شما ساخته شده است. با افزایش نیازهای شما 8 پورت اضافی دیگر را می‌توان خریداری و فعال‌سازی کرد. چهار پورت 10Gb اختصاصی stacking به شما اجازه می‌دهد که متناسب با نیازهای کسب و کار خود سوییچ را گسترش دهید و همچنین بدون نیاز به هیچ سخت‌افزار و سیم‌کشی مجددی ‌می‌توان آن را به 20Gb تبدیل کرد. این سوییچ‌ها طوری طراحی شده‌اند که می‌توان چند عدد از آن‌ها را به صورت یک سوییچ واحد مدیریت کرد که با نرم‌افزارهای بسیاری از جمله Enterprise Fabric Suite و SANdoctor نیز سازگار هستند. هم‌چنین این سوییچ دارای نرم‌افزارهای Fabric Security و QuickTools است. این سوییچ‌ها با نیازهای کسب و کار شما همخوانی دارند و هزینه‌های اولیه را نیز کاهش می‌دهند.

قابلیت “Always On” 10Gb ISLs

در تمام سوییچ‌های SANbox 5800V، 4 پورت استک 10Gb به صورت پیش‌فرض فعال شده است. سرعت 10Gb ISL، پهنای باندی بیش از حد نیاز مشتری در مراحل اولیه مهاجرت 8Gb فراهم می‌کند و این در زمانی است که بیش‌تر پورت‌های سوییچ هنوز به ذخیره‌ساز 4Gb و قطعات قبلی متصل هستند.

تقاضای پهنای باند 20Gb

هنگامی که حداکثر پورت‌های SANbox 5800V به قطعات 8Gb متصل شوند، ممکن است پهنای باند بیش‌تری مورد نیاز باشد. در این شرایط، شاید مشتریان بخواهند که پورت‌های ISL یک یا چند سوییچ خود را تا 20Gb ارتقا دهند که این سبب افزایش پایداری، صرفه‌جویی در هزینه و کارایی بهتر خواهد شد. مدیرانIT امروزی فضای شبکه کافی در اختیار دارند تا بتوانند برنامه‌های کاربردی و تکنولوژی‌های جدید را بدون هیچ مشکلی نصب کنند. به این علت که 20Gb از همان تعداد کابل و کانکتور 10Gb استفاده می‌کند، مشتریان بدون نیاز به خرید هیچ کابل یا سخت‌افزار جدید و تنها با یک کلیک بر روی موس می‌توانند SAN خود را ارتقا دهند.

نصب و پیکربندی

سوییچ SANbox 5800V دارای روال خودکار است که با آن می‌توان از راه‌اندازی اولیه سوییچ تا پیکربندی‌های پیشرفته را به سرعت انجام داد. پورت‌های سوییچ قابلیت خود پیکربندی دارند که می‌توانند به صورت خودکار خود را با سرعت‌های قطعه 2Gb، 4Gb و 8Gb تنظیم کند.

واسط کاربری گرافیکی نصب شده بر روی سوییچ Graphical User Interface (GUI)

نیاز به هیچ نرم‌افزاری نیست. تنها با استفاده از یک مرورگر وب در هر کدام از سوییچ‌ها می‌توان کل مجموعه را از همانجا مدیریت کرد. مهم نیست که شما چقدر تخصص داشته باشید با استفاده از واسط کاربری بر پایه شبکه QuickTools تمام نیازهای اولیه مدیریتی شما برطرف خواهد شد. برای نظارت حرفه‌ای SANهای بزرگ با استفاده از برنامه‌کاربردی Enterprise Fabric Suite، سطح بالایی از کنترل گرافیکی برای شما فراهم خواهد شد.

مدیریت stack

با استفاده از Enterprise Fabric Suite، کاربران می‌توانند تا 6 سوییچ سری 5000 را به صورت یک قطعه واحد در نظر گرفته، بر روی آن نرم‌افزار بارگذاری کنند و یا پیکربندی امنیتی را در آن‌ها تغییر دهند و یا با استفاده از پروتکل مدیریت شبکه به نام Simple Network Management Protocol (SNMP) به نظارت بپردازند.

معماری کامل پهنای باند

سوییچ QLogic SANbox 5800V در هر پورت پهنای باند wire speed را فراهم می‌کند که برابر با 544Gbps به ازای هر سوییچ است. ارسال اختصاصی 10Gb/20Gb ISL، ساخت پیکربندی‌های دارای چند سوییچ را آسان می‌کند. ظرفیت ISL با افزایش تعداد پورت‌های قطعه به صورت خودکار گسترش می‌یابد.

ترانک تطبیقی Adaptive Trunking

نیاز به هیچ هزینه اضافی یا لایسنسی نیست. با استفاده از QLogic Adaptive Trunking می‌توان عملکرد ISL را با ادغام ظرفیت لینک‌های 8Gb، 10Gb و 20Gb با یک pipeline با سرعت بالا، بهینه‌سازی کرد. این ترانک‌ها در صورت نیاز به صورت خودکار عمل می‌کنند و نیاز به پیکربندی دستی ندارند. بر خلاف سایر پیکربندی‌های ترانک، پورت‌های ترانک حتما نباید ترتیبی باشند و حتی ممکن است در چند سوییچ نیز گسترش یافته باشند. طراحی Switch-on-exchange از انتخاب هوشمند مسیر (Intelligent Path Selection)، Fabric-Shortest-Path-First و ترانک مجازی(Virtual Trunking) پشتیبانی می‌کند.

قابلیت QuickTools

از اپلت وب جاوا (Java web applet) برای شناسایی قطعه، مدیریت قطعات، منطقه‌بندی و مدیریت‌های اولیه استفاده می‌شود. QuickTools دارای یک ویزارد پیکربندی و منطقه‌بندی و QLogic Drag-and-Drop می‌باشد که بهترین روش zoning در صنعت است.

امنیت فابریک Fabric Security

محافظت پیشرفته‌ای را برای کاربر، اتصالات و امنیت قطعات فراهم می‌کند. این امنیت شامل پشتیبانی از احراز هویت RADIUS authentication، Secure Shell (SSH) و رمزگذاری Secure Socket Layer (SSL) است. امنیت اتصالات دستگاه از Fibre Channel Security Protocol (FC-SP)، DH-CHAP و FC-GS-4 CT استفاده می‌کند.

قابلیت Enterprise Fabric Suite

هزینه‌های نرم‌افزاری را در حالی‌که با روش خودتان SAN را مدیریت می‌کنید، پایین بیاورید. بسته نرم‌افزاریEnterprise Fabric Suite قابلیت‌های فراوانی از جمله Fabric Tracker، Performance View، Port Threshold Alarms، Stack Management و فعال‌سازی پورت متحرک mPort را از طریق بسته‌ای به نام  site-licensed packageارائه می‌دهد. شما هزینه و زمان کمتری را برای لایسنس کردن انواع قابلیت‌ها صرف خواهید کرد و دیگر نیازی نیست که نگران قیمت سوییچ با رشد روز افزون SAN خود باشید.

قابلیت اختیاری SANdoctor

ابزارهای شناسایی جامعی برای حل مشکلات در فابریک شما وجود دارند. SANdoctor حاوی ابزارهای تشخیص رسانه‌های دیجیتال، fabric trace-route و fabric ping می‌باشد.

سازگاری کامل با سایر سوییچ‌های SANbox

این سری از سوییچ‌ها نه تنها با سایر تولیدات سری 5000 تطابق دارد بلکه با سوییچ‌های FC-SW-2-compliant سایر فروشندگان نیز سازگار است و همچنین سازگار با تمام ذخیره‌سازها، سرورها، برنامه‌های کاربردی و زیرساخت‌های فروشندگان مختلف می‌باشند.

پشتیبانی از مجازی‌سازی N_Port ID Virtualization (NPIV)

قابلیت ادغام و سازگاری با برنامه‌های کاربردی نظیر VMware، و سخت‌افزارهای IBM، HP و غیره را داراست. این سوییچ‌ها از end-to-end NPIV بر روی Host Bus Adapters (HBAs) و سوییچ‌ها پشتیبانی می‌کند. 

TP_14